Зрители от Бургас изпратиха до  NOVA видеоклипове със златна вода,

...
</TD
>Зрители от Бургас изпратиха до  NOVA видеоклипове със златна вода,
Коментари Харесай

От къде идва златната вода, която се излива край Солниците?

Зрители от Бургас изпратиха до  NOVA видеоклипове със " златна " вода, както те я назовават, която се влива в Черно море. Според тях смесването на жълтата вода с морската става в региона на солниците сред северния плаж в Бургас и квартал " Сарафово " и подозренията им са, че оцветената вода е нечиста.

" Отговор на въпроса нечиста ли е водата даваме съвсем всяка година от няколко десетилетия насам. Това е сладка вода, която постъпва от охранителния канал на Атанасовско езеро. Половината от този воден басейн е резерват, а другата половина е предпазена околност. Съставът на неговата вода е солен. Тя би трябвало да поддържа известно количество соленост. Не би трябвало да се позволява дъждовните води да навлизат свободно в езерото. Така че - изхвърлянето на събраната в Южния канал сладка вода става следено точно посредством тези тръби и помпената станция, която се намира на територията на Черноморски солници ". Това съобщи в " Здравей, България " шефът на РИОСВ-Бургас Пламен Маринов.

По думите му цветът на водата - в съответния случай " златна ", се дължи на разнообразния състав на водата и микроелементите, които се държат в лугата и в охранителния канал на езерото. Маринов беше безапелационен, че водата се изследва и по никакъв метод не заплашва екологията и равновесието на плажа, на морето и на състава на морската вода.
Източник: burgas24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР